Zelený projekt pre samosprávy

Pomáhame mestám a obciam napĺňať ich udržateľné ciele. Zelené riešenia v našom prevedení slúžia občanom a navyše plnia aj praktický a estetický aspekt.

Samosprávy v súčasnosti čelia Európskej výzve s názvom Zelená dohoda, ktorá je odpoveďou na všadeprítomnú ekologickú krízu. Spôsoby, ako dosiahnuť udržateľnosť a klimatickú neutralitu, sú rôzne. Našou doménou je obehovosť materiálov - recyklácia a upcyklácia.

Mesto Považská Bystrica a Dubnica nad Váhom majú k zelenej samospráve o krok bližšie, a to aj vďaka spolupráci s firmou WAKIVAKY, ktorej výsledkom sú upcyklované sedacie vaky HACHAI. Vďaka tejto spolupráci sme využili odpadové materiály – 53 kg reklamných bannerov a 20 kg eko kože - zredukovali sme emisie a vytvorili sme produkty, ktoré budú občanom miest slúžiť ešte dlhé roky. Vaky na sedenie sa dajú používať počas všetkých mestských podujatí, v interiéri aj v exteriéri. Na konci ich životného cyklu ich vieme opäť zrecyklovať a premeniť na nový produkt. Tento zelený projekt môžeme aplikovať aj vo Vašom meste. Napíšte nám.