Spolupráca so Starou Tržnicou v Bratislave

Ukážka cirkulárnej ekonomiky v praxi - vrátiť vyradený materiál späť do obehu a vyrobiť z neho produkty, ktoré budú ľudia používať radi, opakovane a dlho.

V spolupráci so Starou Tržnicou v Bratislave sme z nepotrebných eventových bannerov vytvorili upcyklovaný merch pre návštevníkov, ako aj sedacie vaky HACHAI do chill zóny.

Stará Tržnica je miesto eventov rôzneho druhu, čo však znamená, že je to aj miesto, v ktorom sa hromadia eventové bannery “po splatnosti”. To však automaticky neznamená, že sú to bannery na jedno použitie a po ukončení eventu ich treba vyhodiť do koša. Našťastie, ľudia v Starej Tržnici to vedia a pojmy ako upcyklácia a recyklácia im vôbec nie sú cudzie. Oslovili nás preto na spoluprácu, ktorej cieľom je premeniť vyradené bannery na výrobky s pridanou hodnotou pre ľudí, navštevujúcich toto čarovné miesto.

Z prvej várky bannerov sme vyrobili sedacie vaky HACHAI v troch veľkostiach. Tieto vaky vytvárajú priestor, kde si môžu ľudia pohodlne sadnúť a oddýchnuť počas rôznych eventov a podujatí. Sú vhodné do exteriéru aj interiéru, sú ľahké, a tak je možné ich premiestňovať tam, kde sú práve potrebné.

V ďalšej etape spolupráce sme pre Starú Tržnicu vyrobili produkty z bannerov, ktoré si návštevníci môžu zakúpiť počas pravidelných sobotných trhov a odniesť si tak domov kvalitný upcyklovaný kúsok, ktorý má zároveň aj veľmi praktické a dlhodobé využitie. V informačnom stánku pri vchode môžete nájsť tašky a kapsičky rôznych veľkostí, strihov a dizajnov. Pozor, každý kus je originál a vďaka zaujímavým grafickým potlačiam na banneroch sú produkty z nich jedinečné a rôznorodé.

Kúpou týchto produktov podporíte nielen cirkulárnu ekonomiku na Slovensku, ale aj znižovanie odpadu, šetrenie emisií, ľudí zo znevýhodnených sociálnych skupín a v neposlednom rade aj aktivity OZ Stará Tržnica a aktivity firmy WAKIVAKY j. s. a.