WAKIVAKY na Pohode 2023

To, že stánok WAKIVAKY môžete navštíviť aj na festivale Pohoda je už tradíciou. Tento rok si však návštevníci festivalu budú môcť kúpiť aj upcyklovaný Pohoda merch z našej dielne.

Festival Pohoda je najnavštevovanejšie multižánrové podujatie na Slovensku. Okrem hudby, literatúry, divadla, či vizuálneho umenia si na tomto festivale našla svoje miesto aj ekológia.
„Máme radi miesto, na ktorom Pohoda je. Preto je pre nás prirodzené, že k nemu pristupujeme s ohľadom a rešpektom. Rovnako je to aj s komunitou ľudí, ktorá sa na festivale stretáva, podobne je to aj v čase mimo festivalu, preto sú zelené riešenia dlhodobo prirodzenou súčasťou Pohody.“ - Michal Kaščák, CEO Pohoda Festival.


Aj vďaka tomuto prístupu vznikla naša tohtoročná spolupráca. Z minuloročných reklamných bannerov festivalu, ktoré by už zrejme nenašli využitie najmä kvôli ich neaktuálnemu obsahu, sme vo WAKIVAKY ušili upcyklovaný merch. Na výrobu sme spotrebovali vyše 70 kg bannerov, ktoré by inak pravdepodobne skončili ako odpad. Bannerom sme vdýchli nový život a v spolupráci s Alexandrou Opoldusovou sme z nich navrhli niekoľko praktických produktov. Tešiť sa môžete napríklad na peňaženky, tašky, ľadvinky či kapsičky na krk. Dizajn týchto produktov dotvorili aj nadbytočné náramky z minulých ročníkov, ktoré slúžia na identifikáciu návštevníkov. Každý jeden kúsok z tohto merchu je originál a dva rovnaké kusy nenájdete. Ale pozor, počet produktov je limitovaný! Kúpiť si ich budete môcť v Pohoda shope priamo na festivale.


Stánok WAKIVAKY so svojimi upcyklovanými produktami tento rok nájdete v rámci Circular Point powered by the Netherlands, hneď vedľa Curaprox stanu. V cirkulárnej zóne okrem nás nájdete napríklad aj Bagbet, People on Earth, Umelohmotne, Kolo a ďalšie projekty podporujúce princípy cirkulárnosti a udržateľnosti. U nás vo WAKIVAKY si okrem kúpy ľadvinky, tašky, ruksaku, obalu na notebook a ďalších praktických vecičiek, budete môcť aj zasúťažiť, alebo sa zúčastniť workshopu upcyklácie. Pre viac info sledujte naše sociálne siete. Tešíme sa na Vás na Pohode 2023!